Główne zalety hal stalowych

Za pomocą konstrukcji stalowych można budować hale o różnorodnym przeznaczeniu. Charakter hal wykonanych ze stali jest uniwersalny. Można je wykorzystywać w wielu celach, w zależności od sposobu ich wykończenia. Hale stalowe Amwin mogą na przykład pełnić funkcję dużych magazynów.  Zapewniają bowiem suche, przestronne i wygodne pod względem logistycznym przestrzenie. Co więcej, konstrukcje modułowe pozwalają na dobudowywanie do hal dodatkowych pomieszczeń o charakterze biurowo-administracyjnym, co niekiedy w przypadku hal magazynowych jest konieczne. Hale ze stali mogą być realizowane w układzie kratownicowym, bądź blachownicowym, a wybór najlepszego rozwiązania uzależniony jest na ogół od wielu czynników m.in. ceny oraz walorów użytkowych.

Hale stalowe i ich konstrukcje są bardzo wytrzymałe, pozwala to na znaczną elastyczność podczas ustalania wymiarów budynku. Dzięki temu można zastosować m.in. dachowe ramy główne o rozpiętości nawet 100 metrów bez konieczności stosowania podpór wewnętrznych. Ponadto szerokie powierzchnie nie wymagają żadnych wsporników pośrednich, a dachy mają zapewnioną odpowiednią wentylację. Obciążenia hali są rozkładane na wszystkich ścianach równomiernie. Konstrukcje rygli kratowych wykonywane są w postaci ram ze stali z ryglem kratowym, poziomym pasem dolnym. Jest ona spawana i łączona na montażu przy pomocy połączeń śrubowych o wysokim stopniu wytrzymałości. Dzięki temu rozwiązaniu hale stalowe wykorzystywać można nie tylko jako powierzchnie magazynowe, ale też jako hale produkcyjne czy przemysłowe.

Hale stalowe są cenione także z uwagi na ich dużą mobilność. W zasadzie w każdej chwili można je szybko i łatwo rozebrać i przenieść w inne miejsce, w którym będą służyły tak samo dobrze. W takiej sytuacji trzeba zadbać jedynie o fundamenty. Hale ze stali często nazywane są lekkimi konstrukcjami stalowymi, co wynika oczywiście z ich stosunkowo niewielkiej wagi. Przeniesienie poszczególnych modułów nie wymaga bowiem ciężkiego i specjalistycznego sprzętu, takiego, jaki jest potrzebny np. w przypadku hal żelbetowych. Hale stalowe są szybkie w montażu, co jest dużą zaletą dla przedsiębiorców, którzy potrzebują hali jak najszybciej. Budynki tego typu można także harmonijnie wkomponować w już istniejącą infrastrukturę.

Poza tym hale stalowe są atrakcyjne pod względem wizualnym, co daje dość szerokie pole do popisu projektantom. Są wytrzymałe i nie potrzebują przy tym częstej konserwacji. Ich atutem jest lekkość oraz odporność na czynniki atmosferyczne.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.