Wnętrze w kolorze wyobraźni

Jaki kolor ma Twoja wyobraźnia? To trudne pytanie, bo dotyczy naszego podejścia do życia i wewnętrznego piękna, które kryjemy w sobie głęboko. Okazać się może, że urządzanie domu czy mieszkania – to ciekawy eksperyment psychologiczny. Odkrywając kolory, odkryjemy także samych siebie i nasze marzenia oraz możliwości.

Czarno-biały racjonalizm

Zestawienie czerni z bielą może prezentować się bardzo awangardowo. Jeśli na przykład ustawimy w jednej przestrzeni czarne meble tapicerowane z minimalistycznymi szafkami na wysoki połysk. Uzupełnieniem takiego połączenia będzie czarno-biała grafika na ścianie. Albo czarno-biała terakota w kuchni – zaprezentuje się nieco retro. Na tle tak gustownej szachownicy białe meble (na przykład w prowansalskim stylu) wyglądać będą fantastycznie pod każdym względem.

Czarno-biały świat na pewno spodoba się tym, którzy lubią porządek i jasno sprecyzowane granice. W pewien sposób świadczy o racjonalnym podejściu do świata, w którym rzeczy i zjawiska są takie, jakie je widzimy. To wyraz naszego obiektywnego stosunku do świata. Zwolennicy stonowanych form docenią także meble ogrodowe Zumm.

Żółta siła energetyczna

Przyjrzyjmy się najbardziej znanemu (powielanemu na wiele sposobów) obrazowi van Gogha, czyli Słonecznikom. Artysta rozsławił w ten sposób słonecznik jako motyw dekoracyjny. Czyż użyte przez niego żółcienie nie przekazują niezwykłej energii?

Także we współczesnym podejściu do sztuki urządzania wnętrz można oprzeć się na założeniu kolorystów, że formę kształtuje się kolorem. Wyboru mebli, także tych tapicerowanych, warto dokonać na podstawie barwy, która zdominuje naszą przestrzeń, zaskoczy i olśni. Sofa w kolorze mocno cytrynowym? Albo fotele intensywnie żółte? Producenci mebli coraz chętniej wykonują takie właśnie meble, jakby wyciągnięte z obrazów fowistycznych.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.