Kreatywność w projektowaniu przestrzeni ogrodowej

Tags:

Już na etapie projektowania domu i ogrodu warto poświęcić czas na zaplanowanie najlepszej dla nas przestrzeni ogrodowej. Trzeba zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy, jaki jest nasz własny styl bycia i upodobania estetyczne. Postępując w ten sposób, stworzymy wartościowy i prywatny świat, który do nas pasuje, a nie odwrotnie – do którego my musimy się dostosowywać na siłę.

Zaplanujmy ogród w naszym własnym stylu

Niech przestrzeń ogrodowa stanowi wyraz naszego prawdziwego wnętrza. Niech będzie autentyczna i jedyna w swoim rodzaju. Odrzućmy ślepe podążanie za schematami i trendami. Modyfikujmy katalogowe propozycje według swoich potrzeb. Nadawajmy im oryginalną formę. Stwórzmy ogród, który zaświadczy o naszej kreatywności. Który nieco zaskoczy wszystkich gości, kiedy wkroczą do naszego prywatnego świata.

Kreatywna przestrzeń pełna inspiracji z całego świata

Pozwólmy sobie na swobodne inspiracje płynące do nas z całego świata, z przeczytanych książek i egzotycznych wakacji. Dlaczego nie wykorzystać naszej wiedzy i nie wprowadzić do ogrodu odrobiny (albo więcej!) niezwykłości?

Fantastycznym rozwiązaniem jest również przeznaczenie części ogrodu bądź domu na ogród zimowy, w internecie jest wiele inspiracji np. tu

Może będzie to patio w hiszpańskim stylu? Albo oryginalny domek-sauna inspirowany wizytą w Finlandii? Albo krzesła ogrodowe, znalezione na strychu i pięknie odnowione, nawiązujące do francuskiego stylu kawiarnianego? A może zaskakująca roślinność, na przykład japońskie stylizacje lub nawet cały ogród utrzymany w tym stylu? Efektowne wiśnie piłkowane, w pobliżu których ustawimy efektowne meble ogrodowe Gardenspace.

Planowanie ogrodu od podstaw pozwala nam na dowolne zagospodarowanie przestrzeni. To bardzo ważne, zwłaszcza kiedy decydujemy się na konkretny typ ogrodu. Możemy zagospodarować wtedy każdy skrawek w najlepszy sposób.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.