Energooszczędne budowanie

Budowanie sprzyjające oszczędzaniu, ekologiczne i ekonomiczne. To się liczy w dzisiejszych czasach, w których stawiamy na rozwiązania i systemy całościowo zaspokajające nasze potrzeby. Dom dla współczesnego człowieka to miejsce do życia. Stąd przecież pochodzi słowo ekologia, od greckiego słowa oikos, które znaczy po prostu dom, miejsce do życia. Dlatego ekologia i mieszkanie są tak ze sobą powiązane. Troska o dom to także dbanie całe środowisko. Dodatkowo oznacza to również dbanie o nasze portfele.

Lekkie budowanie i lekkie życie

W kwestii budowania sprzyjającego ekonomii i ekologii, poleca się budownictwo lekkie, czyli domy z drewna w technologii szkieletowej. To rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią przepłacać. Taki dom bowiem może się okazać nawet 30-40% tańszy w porównaniu z domem murowanym. Opłaca się, prawda?

A to przecież nie koniec oszczędności. Dzięki swojej konstrukcji (w całości drewnianej, poza betonowym fundamentem), zastosowanej technologii (na przykład szwedzkiej czy kanadyjskiej), rzetelnemu wykonaniu, użyciu najlepszych materiałów – domy z drewna sprawią, że oszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie.

To niezmiernie ważne, zwłaszcza w Polsce, kiedy musimy ogrzewać pomieszczenia często od września aż do maja. Wyobraźmy sobie, ile można zaoszczędzić, kiedy mamy solidny dom, plus energooszczędne okna.

Budowanie w stylu Mawit

Jeśli od dawna marzymy o w pełni funkcjonalnym, energooszczędnym i po prostu pięknym domu, to rewelacyjną propozycją będą domy z drewna Mawit. Zadowolą nas nie tylko rozwiązania technologiczne oferowane przez Mawit i wysoka jakość wykonania, ale także oryginalne, świeże i szlachetne projekty. Każdy znajdzie pośród nich ten swój wymarzony dom z drewna – klasyczny, rustykalny, romantyczny, awangardowy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.