Ogród zimowy w moim domu

Tags:

Wiele osób chciałoby mieć w swoim domu ogród zimowy. Jest to bowiem pomieszczenie, które ma sporo zalet oraz może spełniać różnorodne funkcje użytkowe.
Wybudowanie ogrodu zimowego wpływa przede wszystkim na podniesienie komfortu, jakości i standardu mieszkania oraz w znaczny sposób poprawia efekt wizualny domu, a także podnosi jego wartość rynkową.

Taka inwestycja z pewnością jest opłacalna, także dzięki temu, że ogrody zimowe stanowią idealny bufor dzielący ogrzewany budynek z zimnym otoczeniem, co świetnie wpływa na bilans cieplny całego budynku i przyczynia się do zminimalizowania strat ciepła. Odpowiednio umiejscowiony potrafi w ciągu dnia zakumulować dużo ciepła, które oddaje w nocy, co także prowadzi do oszczędności na ogrzewaniu.

Budowa ogrodu zimowego poprawia również bryłę domu nadając jej lekkości i nieco nowoczesności. Ogrody zimowe drewniane posiadają swoisty klimat i pięknie prezentują się na drewnianej, ceglanej lub klinkierowej ścianie, natomiast ogrody zimowe drewniano aluminiowe doskonale pasują do gładkich tynków i innych elewacji.
Ogrody zimowe to dodatkowa przestrzeń, którą można zaaranżować na różne sposoby. Idealnie wpasowują się tutaj na przykład wygodne meble rattanowe lub drewniane, które bardzo ładnie komponują się z obfitą zielenią uprawianych ciekawych okazów roślin.

Dobrym pomysłem jest także zainstalowanie małego oczka wodnego lub kaskady, co z pewnością poprawi mikroklimat panujący w pomieszczeniu.
Ogród zimowy to doskonałe miejsce odpoczynku i relaksu oraz miłego spędzania czasu na samotnej kontemplacji lub na zabawach z dziećmi i rozmowach z przyjaciółmi i rodziną.
Fot. Wintergarten ogród zimowy

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.