Drukarki 3D w budownictwie

Tags: , ,

Firma Skanska, która znana jest z profesjonalnych rozwiązań w zakresie budownictwa podjęła działania mające na celu użycie w budownictwie nowoczesnej drukarki 3D. Dzięki temu będzie możliwe tworzenie profesjonalnych elementów z betonu z wykorzystaniem prostego komputera. Warstwa po warstwie będzie można stworzyć każdy element betonowy a tym samym zaoszczędzone zostanie bardzo dużo czasu i pieniędzy.
Czas na stworzenie takiego obiektu jest bardzo krótki. Niekiedy wystarczy tylko parę godzin, aby element został wyprodukowany. Po „wydrukowaniu” już następnego dnia można wykorzystać taki element na budowie. Poza tym twórcy, architekci będą mogli tworzyć wszystko co tylko sobie wymarzą. Nie będzie żadnych ograniczeń. Obecnie są oni ograniczeni tym, jakie elementy dostępne są w hurtowniach. Oczywiście takowe elementy muszą przejść szereg testów, więc wykorzystywane będą zapewne dopiero za jakieś półtora roku. Jednak już teraz widać, że budownictwo zmierza w stronę nowoczesnych rozwiązań. Jeśli już firmy akie jak Skanska podejmują się inwestowania w tego typu technologie to świadczy to, że przyszłość budownictwa jest coraz bliżej.
Ponadto obecnie wszyscy dążą do ograniczania kosztów, zatem rozwiązanie z wprowadzaniem drukarek 3D jest czym niezwykle potrzebnym. Tniemy koszty i ograniczamy czas potrzebny na budowę. W przemyśle drukarki 3D sprawdzają się rewelacyjnie, mimo, iż ciągle stanowią nowość na rynku. Można na przykład wydrukować sobie to co sobie wymarzymy. Długopis, wieżę Eiffle’a, jednak rozwiązanie od Skanska ma wyjątkowo większy potencjał i miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie dopracowane i wprowadzone.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.